RSS

Maailma lihtsaim õunakook

14 sept.

Laupäeval, kui Tõnis, Mõmm ja Ando ratastega kihutamas olid, sain vahelduseks oma vahvat õepoega (3a 4k) paar tundi hoida. Muidugi ei suutnud ma kiusatusele vastu panna ja me lihtsalt pidime midagi ka koos küpsetama. Ja loomulikult pidi see olema midagi kerget, sest väiksed lapsed ei viitsi ju kaua köögis mässata. Tegelikult on Anti juba varem meiega köögis askeldanud – tegime Calzonesid (pitsataskuid). Pean ka selle retsepti tagantjärgi lisama! Aga tagasi meie laupäevase kokkamise juurde – kõigepealt tegime lehttaignast singi-juustu keerde. Veidi jätsime tainast aga maailma lihtsama õunakoogi jaoks. Selleks läheb vaja:

  • lehttainast
  • õunu
  • kaneeli
  • suhkrut

Õunad koorida ja lõigata õhukesteks viiludeks või kuubikuteks. Lehttainas rullida veidi lahti ja katta õunaviiludega ning raputada üle kaneeli ja suhkruga. Kook pista 225°c ahju 10-15 minutiks ja valmis see ongi!

Tõnisele meeldis see kook nii väga, et pidin pühapäeva õhtul seda kordama. Mis mul selle vastu sai olla, eriti kui kook nii kiirelt valmib. Enam lihtsam ei saagi ju olla!?

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 14. sept. 2010 in Küpsetised, Koogid

 

Sildid:

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: