RSS

Mustikad ja teised toredad saadused vanaemalt

10 juuli

Kuna olime puhkuse ajal kaks nädalat Haapsalus ja saime sel ajal vaid Mägari vanadel külas käia (ja maasikaid nautida), siis täna sõitsime Kose-Uuemõisa vanadele külla.

Vanaisa kõpitses nagu alati bussis ning vanaema oli meie tulekuks söögi valmis teinud. Eile olid nad onu Raivo ja Kailiga murakal käinud. Tänu sellele olid magustoiduks pannkoogid muraka- või maasikamoosiga. Ka maasikamoos oli loomulikult vanaema enda tehtud. Jutustasime ja rääkisime mida vahepeal teinud oleme ning kuidagi jõudsime mustikate juurde. Riho oli ükspäev ju neid juba korjamas käinud. See jutt viis aga selleni, et otsustasimegi kohe mustikaid korjama minna.

Mina sain vanaemalt plätude asemele kummikud jalga ja dressika peale, et sääsed ära ei sööks. Tõnis nii palava ilmaga kummikuid jalga panema ei nõustunud, et tema saab ka plätudega hakkama. Käisime veel korra garaažis, et ka vanaisa teavitada ja vanema endalegi kummikud saaks.

Mustikaid sõitsime korjama Siniallika teed pidi sõites umbes 4 km kaugusele Uuemõisast, kus ühe sihi ääres kasvab palju mustikaid ning kus vanaema iga aasta ka neid korjamas käib. Autost juba paari sammu kaugusel paistsid esimesed mustikad ja ega seetõttu kaugele minema ei pidanudki. Igaüks valis endale meeldiva koha ja asus korjama. Tõnisel oli metallkruusike, mul oli 1 liitrine nõu ja vanaemal vist 3 liitrine. Vanaema naljatas, et ennem ära ei lähe kui kõigil on nõud täis on. Ma siis hakkasin kohe usinalt korjama kuid varsti tulid ka sääsed meid kiusama. Tõnis väsis neist kõige esimesena ja jutustas meiega niisama samal ajal ühe kaseoksaga sääski eemale peletades. Kuna me tahtsime mustikaid vaid söömiseks (mitte moosi tegemiseks), siis lõpetasime kui meil kõigi peale minu 1 liitrine ämber täis sai. Vanaema pidi homme endale veel mustikaid korjama tulema, siis saab ka moosi teha.

Sõitsime tagasi maale, käisime kiirelt duši all ja nautisime jahutavat jäätist. Lisaks mustikatele saime linna kaasa ka ühe purgi eile korjatud murakate kompotti, maasikatoormoosi ja kuivatatud piparmünti. Võite vaid kujutada kui õnnelik ma hetkel olen. Minu vanaemad on ikka super küll!

Õhtul kodus nautisime mustikaid nii sama suhu pistes, piima ja suhkruga nn supi näol ning jäätisega. Murakakompoti jätan hilisemaks (see on nii hea asi, et kohe kuidagi ei raatsi veel lahti teha, las jääb pigem sügisesse-talve). Maasikamoosi võtan homme kindlasti tööle veidi kaasa ja piparmündist teen kohe ühe kannu teed. Super, elu on lihtsalt nii ilus!

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 10. juuli 2011 in Mustikad

 

Sildid:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: